fbpx

כמה מילים על בינה מלאכותית ChatGPT חלק שני

בפוסט הקודם סקרתי אודות ChatGPT ויכולותיו השונות. בין היתר גם חששות הנובעות משימוש בו כגון הכנת עבודות לתלמידים/סטודנטים כתיבת קורות חיים וכד'. להלן שאלות ותהיות בנושא:

האם קיים כלי שמזהה טקסט של ChatGPT?

עם חששות לגבי תלמידים המשתמשים ב- ChatGPT כדי לרמות, הצורך בגלאי טקסט ChatGPT הופך ברור יותר. OpenAI, חברת מחקר הבינה המלאכותית שמאחורי ChatGPT, שחררה כלי חינמי לא מושלם לטיפול בבעיה הזו. הכלי של OpenAI יכול לזהות נכונה רק 26% מהטקסט שנכתב על ידי בינה מלאכותית עם כיתוב "סביר להניח שנכתב על ידי בינה מלאכותית". יתר על כן, הוא מספק תוצאות חיוביות שגויות 9% מהזמן, ומזהה באופן שגוי עבודה שנכתבה על ידי בני אדם ככתובה על ידי בינה מלאכותית. כך שכמובן שהוא אינו מושלם.

גם גלאי AI אחרים שקיימים בשוק, נבחנו והתוצאות גם כאן לא אמינים לאיתור בינה מלאכותית, ונתנו שוב ושוב תוצאות שליליות כוזבות.

למרות שהכלים אינם מספיקים כדי לזהות כתיבה שנוצרה על ידי ChatGPT, מחקר מראה כי בני אדם עשויים להיות מסוגלים לזהות זאת על ידי חיפוש סגנון כתיבה מנומס יותר בתוך הטקסט. תוצאות המחקר מצביעות על כך שסגנון הכתיבה של ChatGPT מנומס ביותר. ובניגוד לבני אדם, הוא אינו יכול לייצר תגובות הכוללות מטאפורות, אירוניה או סרקזם.

האם ChatGPT הוא דבר טוב או רע?

ChatGPT הוא צ'אטבוט מתקדם שיש לו פוטנציאל גם להקל על חייהם של אנשים וגם לסייע במשימות יומיומיות מייגעות, כמו כתיבת מיילים או ניווט באינטרנט לקבלת תשובות. עם זאת, יש להבין פרטים טכניים מסוימים לפני שנעשה בהם שימוש נרחב כדי למנוע תוצאות שליליות כגון הפצת מידע שגוי. באופן כללי, מודלים של AI מסתמכים על הרבה אימונים וכוונון עדין כדי להגיע לרמה של ביצועים אידיאליים.

אין זה אומר שהבינה המלאכותית משתלטת על העולם עדיין, אבל אלטמן של OpenAI בהחלט חושב שאינטליגנציה בסגנון אנושי בבינה מלאכותית אינה רחוקה כל כך. בתגובה לדבריו של מאסק על בינה מלאכותית חזקה ומסוכנת, אלטמן צייץ: "אני מסכים להיות קרוב לבינה מלאכותית חזקה ומסוכנת במובן של בינה מלאכותית שמהווה למשל סיכון אבטחת סייבר עצום. ואז אנחנו צריכים לקחת את הסיכון של זה ברצינות רבה".

הוא גם ציין : "מעניין לראות אנשים מתחילים להתווכח אם מערכות AI חזקות צריכות להתנהג בדרך שהמשתמשים רוצים או שהיוצרים שלהם מתכוונים. השאלה למי אנחנו מתאימים את המערכות האלה תהיה אחד הוויכוחים החשובים ביותר שיש לחברה אי פעם".

מה זה GPT-4?

GPT-4 היא הגרסה החדשה ביותר של מערכות מודל השפה של OpenAI, והיא מתקדמת בהרבה מקודמתה GPT-3.5, עליה ChatGPT רץ.

GPT-4 הוא מודל רב-מודאלי המקבל הן טקסט והן תמונות כטקסט קלט ופלט טקסט. אפשרות זו יכולה להיות שימושית להעלאת גליונות עבודה, גרפים ותרשימים לניתוח.

נכון לעכשיו, יכולות קלט הטקסט של GPT-4 הן היחידות הזמינות לציבור. משתמשים יכולים לגשת אליהם על ידי הרשמה ל- ChatGPT Plus תמורת $20 לחודש או באמצעות Bing Chat.

ביום שבו GPT-4 נחשף על ידי OpenAI, מיקרוסופט שיתפה כי הצ'אטבוט שלה, Bing Chat, רץ על GPT-4 מאז השקתו. צ'אטבוט זה חינמי לשימוש, אך דורש מהמשתמשים להצטרף לרשימת המתנה לקבלת גישה.

ל – GPT-4 יש יכולות אינטלקטואליות מתקדמות המאפשרות לו לעלות על GPT-3.5 בסדרה של בחינות ביצועים מדומה.

האם יש אלטרנטיבות ל-ChatGPT ששווה לשקול?

למרות ש-ChatGPT הוא הצ'אטבוט שמקבל את כל הבאזז כרגע, ישנן אפשרויות אחרות שהן טובות באותה מידה ואולי אפילו מתאימות יותר לצרכים שלנו.

למרות היכולות הנרחבות של ChatGPT, ישנם כמה חסרונות משמעותיים לצ'אטבוט AI, כולל העובדה שהגרסה החינמית היא לעתים קרובות בתפוסה מלאה. אם נרצה לנסות את עולם הצ'אטבוטים והכותבים של בינה מלאכותית, יש הרבה אפשרויות אחרות שכדאי לשקול, כולל Bing ChatYouChatJasper ו-Chatsonic.

האם ChatGPT חכם מספיק כדי לעבור מבחני בנצ'מרק?

כן, ChatGPT מסוגל לעבור סדרה של מבחני בנצ'מרק (מבחני הערכות ביצועים ורמות איכות). פרופסור בוורטון, בית הספר לעסקים של אוניברסיטת פנסילבניה, השתמש ב-ChatGPT כדי לגשת לבחינת MBA והתוצאות היו מרשימות למדי. ChatGPT עבר את הבחינה בציון גבוה. הפרופסור, כריסטיאן טרוויש, התרשם מניהול התפעול הבסיסי שלה, שאלות ניתוח תהליכים והסברים.

OpenAI בדקה גם את היכולת של הצ'אטבוט לעבור מבחני בנצ'מרק. הציונים של ChatGPT היו בדרך כלל באחוזון התחתון. עם זאת, GPT-4, קבל ציון גבוה בהרבה.

האם ChatGPT יכול לשמש לסיוע בהגשת מועמדות לעבודה?

כן, ChatGPT הוא משאב נהדר לעזור עם בקשות עבודה. חיפוש עבודה יכול להיות מייגע וקשה, ו-ChatGPT יכול לעזור לכם להקל על העומס. ChatGPT יכול לבנות קורות חיים ולכתוב מכתב מקדים. 

האם ChatGPT מגיע לרשתות החברתיות?

ההופעה הראשונה של ChatGPT בתחום המדיה החברתית היא שיתוף הפעולה שלה עם סנאפצ'ט. ב-7 בפברואר חשפה סנאפצ'ט שילוב של ChatGPT שיאפשר למנויי סנאפצ'ט+ לשוחח עם הבוט בתוך האפליקציה שלה.

הפיצ'ר, שנקרא "My AI", יכלול כמה מגבלות ChatGPT, כולל סירוב לספק תשובות על פוליטיקה, אלימות, קללות ואפילו כתיבת מאמרים אקדמיים, על פי The Verge.

מהי המעורבות של מיקרוסופט ב-ChatGPT?

מיקרוסופט הייתה משקיעה מוקדמת ב-OpenAI, חברת מחקר הבינה המלאכותית שמאחורי ChatGPT, הרבה לפני ש-ChatGPT שוחרר לציבור. המעורבות הראשונה של מיקרוסופט עם OpenAI הייתה בשנת 2019 כאשר מיקרוסופט השקיעה מיליארד דולר, ולאחר מכן 1 מיליארד דולר בשנים שלאחר מכן. בינואר הרחיבה מיקרוסופט את השותפות שלה עם OpenAI באמצעות השקעה רב-שנתית של מיליארדי דולרים.

מיקרוסופט גם השתמשה בשותפות שלה עם OpenAI כדי לשפץ את מנוע החיפוש שלה בינג ולשפר את הדפדפן שלה. ב-7 בפברואר חשפה מיקרוסופט מנוע חיפוש חדש של בינג הפועל על מודל שפות גדולות של OpenAI מהדור הבא המותאם במיוחד לחיפוש.

מה הקשר בין Bing Chat ל-ChatGPT?

בתחילת פברואר חשפה מיקרוסופט גרסה חדשה של בינג – והפיצ'ר הבולט שלה הוא השילוב שלה עם ChatGPT. כאשר הוכרז, מיקרוסופט שיתפה כי בינג צ'אט מופעל על ידי גרסת הדור הבא של מודל השפה הגדולה של OpenAI, מה שהופך אותו "חזק יותר מ- ChatGPT".

חמישה שבועות לאחר ההשקה, מיקרוסופט חשפה כי מאז השקתו, בינג צ'אט רץ על GPT-4, מודל הבינה המלאכותית הפתוחה המתקדם ביותר, עוד לפני שהמודל הושק.

מכיוון ש-ChatGPT של בינג מקושר לאינטרנט, ההבדל הגדול ביותר מ-ChatGPT הוא שבגרסה של בינג יש מידע על אירועים אקטואליים. יתרון משמעותי נוסף של בינג החדש הוא שהוא מקשר בחזרה למקורות שמהם הוא שואב מידע, ומשאיר פחות מקום למידע שגוי.

איך Bing Chat בהשוואה ל- ChatGPT?

בינג צ'אט משתמש במודל השפה הגדולה המתקדם ביותר של OpenAI, GPT-4, וכתוצאה מכך הוא יעיל ומסוגל יותר מהגרסה הסטנדרטית והחינמית של ChatGPT.

יתרון נוסף שיש לצ'אט בינג על פני ChatGPT הוא הגישה לאינטרנט. גישה לאינטרנט מעניקה לבינג צ'אט ידע על מידע עדכני, בעוד ChatGPT מוגבל לידע לפני 2021.

בינג צ'אט גם מחזיר לאתרים שמהם הוא שאב את המידע שלו באמצעות הערות שוליים, בעוד ש-ChatGPT לא.

מה זה Google Bard ואיך הוא קשור ל-ChatGPT?

Bard הוא שירות צ'אט AI של גוגל, מתחרה ל-ChatGPT. ב-6 בפברואר הציגה גוגל את שירות הצ'אט הניסיוני שלה עם בינה מלאכותית. יותר מחודש לאחר ההכרזה, גוגל החלה לפרוס גישה לבארד דרך רשימת המתנה.

בארד משתמש בגרסה קלת משקל של מודל השפה של גוגל ליישומי דיאלוג (LaMDA) ושואב את כל המידע מהרשת כדי להגיב – ניגוד מוחלט ל-ChatGPT, שאין לו גישה לאינטרנט.

שירות הצ'אט של גוגל עבר השקה לא הכי מוצלחת, עם הדגמה של בארד מספק מידע לא מדויק על טלסקופ החלל ג'יימס ווב (JWST).

איך Google Bard בהשוואה ל-ChatGPT?

היכולות המתקדמות של Google Bard עדיין לא מצליחות לייצר תשובות באיכות גבוהה בהרבה מ-ChatGPT.

הנושא נמצא עדיין בתחילת דרכו ואין ספק שישפיע על כולנו בהמשך הדרך.

איך להתחבר ל – ChatGPT?

בקצב השינויים הנוכחי, השיטה המומלצת היא להיכנס לצ'אט באתר בינג, בדפדפן אדג' בקישור הזה

אני מזמינה אותך להגיב כאן בבלוג ולשתף את חבריך.

אם ברצונך להתייעץ בנושאי מחשבים, אינטרנט וטכנולוגיה, מחפש ליווי טכנולוגי השאר את פרטיך

ואשמח לעזור בהקדם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

הדרכות

לקבלת המדריך החינמי סודות המחשב "סודות המחשב"

עקבו אחריי

דילוג לתוכן